csende

Obec Sedlnice se ve spolupráci s Moravským Kravařskem zapojila do akce "Toulky Poodřím - Moravským Kravařskem", která probíhá na 12 - místech.

Děti a dospělí si mohou na kterémkoliv z míst vyzvednou pohádkový pas tzv. "Vadndrbuch" a obdrží do něj samolepku nebo razítko z daného místa.

Jedním z nich je také kulturní centrum Sněženka v centru obce. Zde se na vás těší víla Sněženka, která v obci stáží sněženkové cibulky.

Více na http://www.pohadkovepoodri.cz nebo facebooku projektu https://cs-cz.facebook.com/pohadkovepoodri/.

 

Vytisknout E-mail

Milí čtenáři, v květnu jsme pro vás zakoupili a fond knihovny tak obohatili o vyobrazené tituly. Na své si přijdou začínající čtenáři i ti mírně pokročilí, dospívající mládež a dále pak milovnice romantických příběhů až po příběhy mrazicí po zádech z doby 2. sv. války. Neschází zde ani detektivní žánr.

 

knihy web

 

Vytisknout E-mail

Milí čtenáři,

nucené uzavření knihoven se nachýlilo ke svému konci a my jsme pro vás připraveni opět od pondělí 27. dubna znovu otevřít.

Jelikož ostatní kulturní akce se zatím konat nesmějí, upravujeme výpůjční dobu od 27. dubna do konce května 2020 následovně:

Pondělí a středa - dopoledne od 9:00-11:00, odpoledne 13:00-17:00.

Je třeba ale stále dodržovat přísná hygienická opatření, tzn. obsluha bude pracovat v rukavicích a rouškách.

Návštěvníci si budou muset desinfikovat ruce (podobně jako v obchodech), dodržovat rozestupy a mít zakrytá ústa a nos.

Vrácené knihy budou po stanovenou dobu umístěné do "karantény", až poté budou vráceny do fondu.

 

Vytisknout E-mail

Naše knihovna je až do odvolání uzavřena. O tom, že jsou vaše výpůjčky automaticky prodlouženy, jsme vás informovali emailem. Sedlnická knihovna sice nenabízí možnost výpůjčky elektronických knih, ale níže uvedu několi tipů na on-line čtení popř. tipy na výuku a osobní rozvoj.

https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

https://www.mlp.cz/cz/katalog-on-line/eknihy/

http://ucebnice.online/

https://www.nns.cz/blog/

Pracovní listy - http://www.matyskova-matematika.cz/

Včelka - Učíme se doma včelkou! Stávajícím i nově registrovaným uživatelům nabízí možnost využití promo kódu: UCIMESEDOMA, kterým aktivujete bezplatné užívání včelky na dobu 6 týdnů. Instrukce zde: https://blog.vcelka.cz/ucime-se-doma-se-vcelkou/

NOVÁ ŠKOLA, s.r.o. nakladatelství učebnic nabízí žákům možnost využívat přístup ke všem interaktivním učebnicícm MIUč+. Stačí se zaregistrovat na www.ucebnice-online.cz. Využití licencí je na dobu 30 dní. V případě delšího uzavření škol bude licence prodloužena až do 30. června. Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnice. Žáci tak mohou pracovat podle něj.

Nakladatelství Fraus

V souvislosti s uzavřením škol se nakladatelství rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám od středy 11. března do odvolání všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy zdarma. Stejně tak nakladatelství poskytuje zdarma prostředí pro on-line komunikaci učitelů s žáky - vzdělávací portál Fred. Pro domácí procvičování rodičů s žáky je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem, který je také zdarma. Více informací na webu https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma/ucenidoma nebo https://www.skolasnadhledem.cz/profil/prehled a vybrat si požadovaný stupeň a předmět.

Akademie věd ČR

Pod hastagem #veda_na_doma bude společně s ústavy #AVČR po dobu nastalé epidemiologické situace pradivedlně každý den publikovat příspěvek s tipem na domácí pokusy, časopisy, on-line výstavy i e-zdroje. Pokusy na doma i do školy je možné najít na tomto odkaze: http://www.ueb.cas.cz/cs/category/internet-site/pro-verejnost-novinare/pokusy-na-doma-i-do-skoly

Žáci připravující se na přijímací zkoušky a nejen oni mohou využít nabídku společnosti Scio, která nabízí procvičovací testy z českého jazyka a matematiky zdarma.

 E-kniha zdarma - 1306 knih zdarma ke stažení poskytla Městská knihovna v Praze: https://sites.google.com/site/eknihyproknihovny/home/mestska-knihovna-v-praze---e-knihy-zdarma nebo lze využít web databáze knih https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

Help for English - English Me pro žáky, studenty a učitele nyní na měsíc zdarma bez závazků. K dispozici jsou celé stránky Help for English. Přístup je možný na základě registrace s možností výběru měsíc zdarma: www.englishme.cz/

ČT déčko - Nenudím se doma

Asi nikoho by nenapadlo, že se někdy mohla být zrušena škola. Ale co teď, když se to skutečně stalo? Pojď si něco pustit nebo si zahrát hru. Nemůžeš se vidět s kamarády? Zahraj si proti nim. AZ kvíz na dálku. Řešení je i na to, kdyby ti učení přeci jen chybělo... Máme připravena témata - Chci něco vytvořit, Chci zapojit mozek, Chci se něco dozvědět, Chci se dívat na setiály, Chci si pustit pohádku, Chci si hrát...

https://decko.ceskatelevize.cz/nenudim-se-doma

UčíTelka

Česká televizce spustila od pondělí 16. března projekt nazavný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma na ČT1 s přípravou na přijímací zkoušky. Projekt UčíTelka vzniká s odbornou garancí MŠMT. Česká televize jej spustila prozatím na dobu jednoho měsíce.

Knihovnyprotiviru

Ptáte se, co vám mohou knihovny nabídnout, když jsou zavřené? Fyzické knihy vám sice domů nepůjčíme, ale zpřístupňujeme množství elektronických zdrojů, které můžete zdarma a legálně číst, sledovat nebo poslouchat online nebo na svých čtečkách a mobilních zařízeních. Tento portál vznikl jako rozcestník, který vám zjednoduší vyhledání těchto elektronických dokumentů. Pod hashtagem #Knihovnyprotiviru soustřeďujeme na sociálních sítích i další materiály, které mohou knihovny poskytnout, i když se do nich aktuálně nedostanete. Ty nejlepší najdete na tomto portálu.  https://protiviru.knihovny.cz/

Těším se na brzké shledání, Vaše knihovnice Mgr. Lenka Šimurdová

Vytisknout E-mail